McKibben, Sohmer Assistant Principal/Testing Coordinator
Reining-Gray, Kimberly Assistant Principal
Rustin, William Assistant Principal / Athletic Director
Selman, Tammy Assistant Principal /CTAE Director
Simpson, Todd Principal

Albritton, Jessica Science-Chemistry
Anderson, Jeni Health Science
Barlow, Sheila W Social Studies
Brannon, Lea 9th grade Algebra 1
Bryant, Allen Math Teacher
Burrell, Diane Science - Environmental Science
Busey, Shannon Foreign Language/ French
Carson, Abigail Social Studies/U.S. History Teacher
Castellanos-Akins, Julie Science Teacher/Department Chair
Caudle, Kacie Special Education/ Tennis Coach
Christian, Teryn Art
Coats, LaDaria Alternative School Program
Eakin, Mike Math Teacher
Elrod, Travis Social Studies
Emerson, John Fine Arts/ Band Director
Garrett, Jonathan Business and Technology Teacher
Glass, Bill Physical Education
Haider, Khaled Economics
Hardy, Christian Social Studies/Teacher
Horton, Tavia Math Department
Hudson, Janet 10th Grade English/Comp
Jackson, Deilouse Special Education
Jackson, Melissa Career & Technical Instruction Coordinator
Johnson, Brady Science/Biology
Johnson, Courtney Physical Education/Health/Head Women's Basketball Coach
Jordan, Matthew CTAE/NJROTC
LaChappelle, Jason Social Studies/Teacher
LaChappelle, Laura Social Studies Department Chair
Lanier, Laura Math
Lehman, Jason Theatre Teacher/Director
Martin, James Math Teacher: Math 4, AP Calculus, Accelerated Pre-Calculus
McConnell, Elizabeth CTAE Business Management and Administration
Miles, Sarah Science
Miles, Susan CTAE/ Early Childhood Eduation
Miller, Christa Language Arts/Chair/Teacher
Miller, Gregory Science Teacher
Moody, Michael Teacher
Pinilla, Theresa Spanish
Pritchett, Greta Chorus
Randolph, R ALTERNATIVE PROGRAM
Redding, Richard Construction
Reining-Gray, Kimberly Assistant Principal
Rothschild, Lisa Special Education Self- Contain Teacher/Co-Department Chair
Rowland, Dede Math Teacher
Seagraves, Shelley Science Teacher
Sharp, Kimberly Foreign Language/ Spanish
Shockley, Leanne English / Interrelated Teacher
Smith, Brandi English
Smith, Taquita Special Education/ English & Geography
Sprayberry, Amanda English Teacher
Stephens, Stephanie English
Stewart, Katie Algebra I and Honors Geometry Teacher and Math Department Chair
Wells, Todd Physical Education
White, Kelly English
White, Paul Language Arts/Teacher
Wilder, Randall Work-Based Learning
Williams, Alan Head Basketball Coach/ PE and Health
Williams, Carey CTAE/Naval Science Instructor
Withrow, LaDonna Agriculture
Woolery, Nakisha Special Education

Bass, Cathy Paraprofessional
Dutton, Barbara Paraprofessional
Hammond, Debbie Counselor
Hert, Tammy Paraprofessional
Johnson, Shindana Attendance Clerk
Milam, Maja Media Specialist
Myricks, Dary Graduation coach
Stark, Cathy Administrative Assistant

Sims, Shonta Cheerleading Coach
Smith, Teresa